کیسه فیلتر یا فیلتر کیسه ای چیست؟

بگ هاوس ها نمونه ای از فیلتر‌های کیسه ای هستند که اساس کارشان شبیه فیلترهای کیسه ای معمولی می‌باشد.
این فیلتر‌ها در شکلها و اندازه‌های متفاوت ظاهر می‌شوند ،بگ هاوسها از یک سری(۴تا ۸ کیسه ) نمد و کیسه پارچه ای بافته شده که درون یک محفظه فلزینگه دارنده موسوم بهcage به طورموازی در کنار هم قرار می‌گیرند ،تشکیل می‌شوند . نوع پارچه به کار رفته در آن‌ها اغلب از نایلون، اورلون، آکریلیک ، داکرون ، تفلون و یا فایبرگلاس می‌باشد.

این نوع فیلترها با اشکال و اندازه‌های مختلف ساخته می‌شوند، که عموماً از پارچه بافته شده و یا نمدی که از الیاف طبیعی، مصنوعی و یا غیر آلی مانند پلی استر یا پلی پروپیلن می‌باشد.این نوع فیلترها برای ذراتی با قطر حدود ۵ میکرون به کار می‌روند و اگر به طور مناسب طراحی شوند دارای راندمان پالایش ۹۵ درصد خواهند بود.

فیلتر کیسه ای قادر است در دبی هوای ۲۵ درصد تا ۱۵۰ درصد ظرفیت اسمی خود عملکرد مناسبی را ارائه دهد که بویژه برای استفاده در سیستمهای حجم متغیر هوا مناسب خواهد بود . فیلترهای کیسه ای قادرند افت فشار کمی را تا حدود ۸۰۰۰ ساعت کاری ارائه نمایند.

مزیت عمده این نوع فیلتر اثرپذیری کمتر غبارخروجی با تغییر مشخصه‌های گاز ورودی و دستیابی آسانتر به غبار خروجی کمتر در محدوده

۱۰ میلی گرم بر متر مکعب می‌باشد .

مورد مصرف این نوع فیلترها در صنایع سیمان، لاستیک ، پتروشیمی، فولاد، صنایع تولید پودرهای مختلف وکاربردهای خاصی شامل هواسازهای تهویه هوای کارخانجات ، انبارها ، فروشگاههای زنجیره ای ، ادارات ، ساختمانهای عمومی ،بیمارستان ها، آزمایشگاهها ، تصفیه هوای خنک کن ورودی توربینهای گازی ، کمپرسورها وموتورها می‌باشند.این نوع فیلترها برای تصفیه مقدماتی هوای ورودی کابینهای پاشش رنگ وقبل از فیلترهای ریز یا خیلی ریز یا فیلترهای هپا ، اولپا ویا کربن فعال مورد استفاده قرار می‌گیرند.

3e8b10e5ccb1d81b6011fb3fb856efd8

گالری تصاویر محصول

فهرست